COVID-19 Raste aktive: 5.411 Të shëruar: 50.184 Me fatalitet: 1.433 Të infektuar: 57.028
Reklamo Këtu

Të fundit nga COVID-19

COVID-19

Të infektuar: 104.717

Raste aktive: 9.485

Të shëruar: 93.079


Me fatalitet: 2.153

Moti sot: Shi në Kosovë!

Parashikimi i motit për sot dhe ditët e ardhshme. 17.05 – Pjesërisht vranët dhe me erë gjatë ditës. Pradite vende-vende mundësi për reshje lokale shiu,…

Milioneret e “Instagram”-it: Zbulohen çmimet e Luanës, Arbanës dhe Teas

“Instagrami” është kthyer në një biznes shumë fitimprurës për njerëzit e njohur të ekranit. Ka nga ata personazhe që ende paguhen me shifra modeste…

Tuna publikon foto kur ishte shtatzënë, e askush se dinte

Tuna u bë sërish nënë. Ajo solli në jetë një djalë i cili quhet Zen. Tuna e mbajti shtatzëninë të fshehur gjatë gjithë kohës saqë…

Bebe Rexha shfaqet ‘to pless’ në fotografinë e fundit

Bebe Rexha shfaqet ‘to pless’ në fotografinë e fundit Këngëtarja u shfaq mjaft provok uese në setin e ri fotografik. Bebe Rexha njihet si njëra…
– Reklamë –

gastronomi

Dalin pagesat e para për punëtorët e gastronomisë, pjesa e dytë të premten

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, deklaroi se është ekzekutuar pagesa për grupin e parë të punëtorëve që përfitojnë nga subvencionimi i…
Vushtrri

Pas makiatos, nga nesër do të shtrenjtohen edhe tostat në Vushtrri

Para pak javësh është raportuar për ngritje të çmimit të kafesë nga lokalet e gastronomisë në qytetin e Vushtrrisë, ndërsa tani çmimi do t’i…
Gjermania

Zvicra dhe Gjermania, vendet që investuan më së shumti në Kosovë

Në mesin e investimeve, Kosova gjatë pand emisë CO VID-19 ka filluar të jetë atraktive për investitorët potencialë nga Gjermania. Kështu është shprehur drejtoresha menaxhuese…
Hoti

Hoti premton pagë minimale 300 euro

Kandidati i LDK'së për kryeministër, Avdullah Hoti, në prezantimin e programit për zgjedhjet e 14 shkurtit, ka theksuar që prioriteti i parë do të…
posta

Punëtorët e Postës ende nuk kanë marrë pagat e dhjetorit, Sindikata merr këtë vendim

Situatë të rënduar financiare kanë të dy ndërmarrjet më të mëdha në vend, Posta dhe Telekomi i Kosovës. Përpos pand emisë, të njëjtit po ballafaqohen…
– Reklamë –

Vd es njëri nga të lënduarit në ak sidentin në rrugën…

Ka ndërruar jetë njëri prej personat e lënduar në ak sidentin që ndodhi sot në rrugën Prishtinë-Podujevë më fshatin Shakovicë. Ndryshe, u raportua se një…
– Reklamë –

Rrëfimi prekës i të moshuarës për shtatë fëmijët e vd ekur

Elefete Maxhuni nga Vushtrria që njihet si Duda, është ajo që e mban familjen me punën e saj, ajo merret me punë dore, pavarësisht…

Arbër Zeka rrëfen si iu bashkua UÇK-së si 15 vjeçar

Arbër Zeka nga Gjakova iu bashkua Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kur ishte vetëm 15 vjeç. Zeka rrëfeu shumë qysh si fëmijë e kishte përjetuar luf…

Vogëlushi nga Vitia është në gjendje të rëndë shëndetësore, familja kërkon…

Daris Miftari nga Vitia ka nevojë për ndihmën e njerëzve të vullnetit të mirë. Vogëlushi nga fshati Vërban i Vitisë duhet që urgjentisht ta kryejë…

Ja çfarë përfiton Kosova nga rregullorja e re e CO VID-19…

Qeveria gjermane ka miratuar sot një urdhëresë me rregulla për hyrjet në Gjermani gjatë pan demisë Co vid-19. Në bazë të rregullores së re, personat…

Qeveria në Zvicër propozon hapjen e plotë të restoranteve më 31…

Lajmi i cili pritej shumë ishte ai për hapjen e plotë, gjegjësisht edhe të ambienteve të brendshme, të restoranteve dhe ai posa u konfirmua…

Kosova është hequr nga lista e karantinës në Zvicër

Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) në Zvicër sapo ka aktualizuar listën e vendeve me rr ezik. Me riaktualizimin e fundit, karantina është e detyrueshme…
– Reklamë –

Pulë e mbushur me thërrime dhe hudhra

Pulë e mbushur me thërrime dhe hudhra Thërrime, Rroshnica apo Dromka. Pavarësisht emrit që ndryshon sipas krahinave të ndryshme, shija e kësaj recete tradicionale…
Shperndajeni :