Vri/tet me plu/mb në kokë një shqiptar në Athinë

Të shtëna me ar/më zjarri janë regjistruar pasditen e sotme në një lokal në lagjen Sepolia të Athinës duke lënë të vdekur një shqiptar.

Vikt/ima është 32- vjeçari Aris Papas.

Ai është qëlluar në kokë me ar/më zja/rri duke gjetur vde/kjen e menjëhershme, ndërsa autori i kri/mit ka mundur të ikë nga vendngjarja me taksi.


Por vikti/mës i ishte bërë atentat edhe më parë, më 26 shkurt dhe skema duket e ngjashme me të sotmen.

Çfarë ndodhi më 26 shkurt?

Fillimisht palët janë konfliktuar verbalisht dhe në vazhdim njëri prej tyre nxori një pisto/letë dhe e qëlloi Aris Papasin në këmbë. Në panik autorët hipën në një taksi dhe pasi përshkuan rreth 1 km, e braktisën atë jashtë stacionit qendror të trenit në Athinë, duke lënë brenda edhe arm/ën e krimit.

Ai u dërgua në spital jashtë rrezikut për jetën, ndërsa dhjetëra forca të rendit mbërritën brenda pak minutave në vend-ngjarje.

Dyshohet se sherri mes palëve ishte për pazare të prishura të dro/gës, pasi Papas është arre/stuar disa herë për kri/me të lidhura me trafikun e dro/gës dhe vjed/hjeve.

Top Channel mëson se sulmi ka ndodhur në një lokal edhe ky në pronësi të një shqiptari ku viktima rrinte zakonisht.

E ëma e 32-vjeçarit shqiptar, Aris Papas ka shpërthyer në të qara dhe të shara në vendin e krimit.

Në videot e siguruara nga Top Channel shihet se si ajo shan në shqip dhe greqisht, duke akuzuar shtetas shqiptarë për vrasjen e të birit.

“E zeza unë, iku djali nga shtëpia. Kush më vr/au djalin, o shqiptar të qelbur, më vra/të djalin ore qenër”, dëgjohet të thotë ajo në shqip.

Shperndajeni :
Reklamo Këtu