COVID-19 Raste aktive: 5.411 Të shëruar: 50.184 Me fatalitet: 1.433 Të infektuar: 57.028
Reklamo Këtu
Ballina Etiketimet Ismail Kadare

Etiketim: Ismail Kadare

Ismail Kadare dhe bashkëshortja heqin përfundimisht dorë nga Franca

Ismail Kadare dhe bashkëshortja heqin përfundimisht dorë nga Franca Bashkëshortja e shkrimtarit të njohur Ismail Kadare, Helena, ishte e ftuar në një event kushtuar letërsisë...

Ismail Kadare, fitues i ”Prozart 2020”

Çmimi “Prozart”, që festivali internacional i letërsisë “PRO-ZA Ballkan” i akordon autorit të shquar, për kontributin autorial në zhvillimin e letërsisë...

Kadare: Në Ballkan s’ka zgjidhje të problemeve, pa u zgjidhur çështja...

Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare, ka deklaruar se “nuk do të ketë paqe në Ballkan nëse nuk ka zgjidhje të problemeve...

Në emër të Vlora Dumoshit dikush jep lajmin për vdekjen e...

Ministrja e sapozgjedhur e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka qenë viktimë e një sulmi kibernetik pak orë para se ta...

Thaçi- Kadares: Urime gjeniu i letrave shqipe

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar shkrimtarin e njohur shqiptar, Ismail Kadaren për ditëlindjen e 84’të të tij, duke thënë se...

Ismail Kadare nderohet në Francë

Presidentit i Francës, Emmanuel Macron, përmes një dekreti të veçantë ka vlerësuar shkrimtarin shqiptar Ismail Kadare me titullin prestigjoz “Oficer i Madh...

Lajme

Moti

Kosovo
clear sky
26.1 ° C
26.5 °
23.9 °
41%
4.6kmh
0%
Sat
23 °
Sun
20 °
Mon
23 °
Tue
17 °
Wed
18 °