Sot ditë zie në Kosovë për vik/timat e aksi/dentit tragjik në Bullgari

Sot ditë zie në Kosovë për vik/timat e aksi/dentit tragjik në Bullgari

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën ditë zie shtetërore për vik/timat e aksidentit tragjik në Bullgari.

Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Presidentes, përmes një njoftimi drejtuar mediave.

“Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të legjislacionit në fuqi, ka marrë vendim të mërkurën, me 24 nëntor 2021, të shpallet ditë zie shtetërore në shenjë solidarizimi dhe nderimi të qytetarëve të Maqedonisë së Veriut, shumica dërmuese bashkëkombas tanë, të cilët kanë humbur jetën tr/agjikisht në aks/ident trafiku në Bullgari”, thuhet në komunikatën e Presidencës.

Ndryshe, të paktën 45 persona kanë mbetur të vde/kur në një aksident tragjik që ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të djeshëm në Bullgari. /

Shperndajeni :
Reklamo Këtu