Parashikimi i motit për ditën e sotme

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Sot parashihet të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me diell dhe vranësira kalimtare.

Instituti Hidrometeorologjik njofton se në fushat barike nuk do të ketë luhatje të mëdha duke e mbajtur këtë situatë relativisht të qetë meteorologjike.


“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-7m/s.

Shperndajeni :
Reklamo Këtu