COVID-19 Raste aktive: 5.411 Të shëruar: 50.184 Me fatalitet: 1.433 Të infektuar: 57.028
Reklamo Këtu

Dhurata Dora na befasoi, veshë fustanin e bardhë

Dhurata Dora na befasoi, veshë fustanin e bardhë Këngëtarja u paraqit joshëse në Instagram. Dhurata dora dihet se është një ndër këngëtaret më të dashura për...

Anita ka ndarë foto nga momente in’time me Ramushin

Anita ka ndarë foto nga momente in'time me Ramushin Anita Haradinaj në profilin e saj në Instagram ka postuar një fotografi në krahët e bashkëshortit...

Ky është stadiumi ku do të luhet Superkupa e Kosovës

Ky është stadiumi ku do të luhet Superkupa e Kosovës Tashmë është gjithçka gati për ndeshjen e Superkupës së Kosovës ndërmjet Dritës dhe Prishtinës. Për...
- Reklamë -

posta

Punëtorët e Postës ende nuk kanë marrë pagat e dhjetorit, Sindikata merr këtë vendim

Situatë të rënduar financiare kanë të dy ndërmarrjet më të mëdha në vend, Posta dhe Telekomi i Kosovës. Përpos pand emisë, të njëjtit po ballafaqohen...
Hoti

15 masat e Programit të Rimëkëmbjes Ekonomike për vitin 2021

Kryeministri Abdullah Hoti ka prezantuar programin e Rimëkëmbjes, përmes së cilit do të ndihmohen qytetarët dhe bizneset pas dë mtimeve nga pand emia. Këto janë...
Komuna

Njoftim nga komuna e Prishtinës për bizneset përfituese të granteve

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se janë shtyrë afatet për dorëzimin e dokumenteve për bizneset të cilat ishin përfituese të granteve. Sipas njoftimit,...
buxheti për vitin 2021

Nesër votohet në lexim të dytë buxheti për vitin 2021

Kjo kërkesë për shmangie procedurale erdhi si kërkesë nga shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi. Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 64 vota...
Paga

Sot gjatë ditës pritet të shpërndahen mjetet e Trustit për 70 mijë qytetarë

Gjatë ditës së sotme pritet që paratë e para nga Fondi Pensional i Kursimit të bien në duar të qytetarëve. Janë rreth 70 mijë qytetarë...
- Reklamë -

Dhu nohet nga 4 persona një femër në Koliq të Prishtinës

Një rast i tm errshëm i dhu nimit është raportuar të ketë ndodhur në fshatin Koliq në Prishtinës. Policia ka thënë se dje është paraqitur...
- Reklamë -

Ta ndihmojmë Floriana Musliun të triumfojë kundër sëmundjes

Floriana Musliu, 28 vjeçarja nga Ferizaj ka nevojë për ndihmë pasi vuan nga sëmundja e ka ncerit. Shërimi i saj kushton nga 160.000 €...

Ish-ushtari i UÇK-së, Shpetim Heta ka nevojë për ndihmën tuaj

Ish-ushtari i UÇK-së, Shpetim Heta, po përmballet me një sëmundje të rëndë dhe i duhet ndihma juaj. Ai është diagnostifikuar me “Cirrhosis Hepatis Decompensatum Autoimuna“,...

Ja si bëheshin dasmat në Prishtinë gjatë vitit 1996

Edhe pse në disa pjesë të Kosovës lu fta veç sa kishte nisur, në vitin 1996 në Prishtinë ishte ende një situatë krejt tjetër. Në...

Gjermania paralajmëron mbylljen e kufijve me këto vende

Gjermanisë mbase do t’i duhet të mbyllë kufijtë me vendet fqinje, nëse ato nuk marrin masa për të frenuar përhapjen e viru sit, tha...

Shtetet që do t’i shtohen listës së karantinës në Zvicër nga...

Nga 1 shkurti, 16 vende dhe rajone të tjera do t`i shtohen listës së vendeve për karantinim në Zvicër. Nga vendet fqinje, këto janë landi...

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka një njoftim për kosovarët që...

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka njoftuar se Kancelarja Merkel dhe kryeministrat e rajoneve në mbledhjen e mbajtur dje, kanë vendosur t’i vazhdojnë masat...
- Reklamë -

Mafinsa me çokollatë, bademe dhe portokall

Receta e radhës për ëmbëlsira të vogla Përbërësit: – 200 g çokollatë, – 100 g bademe, – 50 g sheqer, – 100 g miell, – 100 g grizë, – pluhur për...
Shperndajeni :

Apliko