Një i vd ekur dhe vetëm 25 raste me CO VID-19 në Kosovë

Lajmi

Gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 2.333 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 25 raste pozitive.

Brenda 24 orëve është raportuar 1 rast i vd ekjes me SA RS Co V-2 pozitiv.

Rasti i vde kjes është nga komuna: Istog 1 rast (65 vjeç).


Numri total i rasteve pozitive është 106.939 raste nga 571.317 persona të dyshimtë në viru sin SA RS-Co V-2 dhe 2.226 raste të vde kjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 196 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 99.824 raste, kurse numri i rasteve aktive është 4.889.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 5 raste, Gjakovë 4 raste, Gjilan 4 raste, Klinë 2 raste, Leposaviq 2 raste, Obiliq 2 raste, Pejë 2 raste dhe me nga një rast komunat Ferizaj, Lipjan, Podujevë dhe Viti.

Mbuloni gojën dhe hundën me maskë!

Mbani higjienën!

Respektoni distancën!

Shperndajeni :
Reklamo Këtu