Moti për sot në Kosovë: Në këto orë pritet bora

Moti sot

Moti sot parashihet të jetë kryesisht i vranët. Paradite vende-vende vazhdojnë të reshurat e shiut.

Në mbrëmje sërish priten të reshura shiu e në vise malore me borë.

LEXO EDHE: PSD i del në mbrojtje Albin Kurtit

Vonë gjatë natës të reshurat e borës mund të priten edhe në pjesë të ulëta të vendit.

Temperaturat në vise të ulëta 4C deri 10C, e në vise malore -1C deri 2C. Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi 2-8m/s, e më vonë nga veriu 1-4m/s. Indeksi UV: 1.

Shperndajeni :
Reklamo Këtu