Rekord i zi në Maqedoni: 14 persona kanë ndërruar jetë dhe 870 raste të reja me virus

Lajmi

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2647 testime në Maqedoninë e Veriut, nga ku 870 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Gjithashtu, janë regjistruar edhe 14 vdekje të reja si pasojë e infektimit me COVID-19.

Instituti i shëndetësisë publike informon se 292 persona janë shëruar nga virusi korona, pas dy testimeve të njëpasnjëshme negative.

Teuta Restaurant Market

Shperndajeni :
Reklamo Këtu