Gerard Pique, kandidat për president të Barcelonës

Gerard Pique

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka vendosur të ndërmarrë hapin e ardhshëm të madh.

I lënduar rëndë në gjurin e tij të djathtë, ai nuk ka marrë garanci nga mjekët që po përpiqen ta bëjnë më të mirën ta rikthejnë në formën optimale.

LEXO EDHE: Muriqi mund të kthehet tek Fenerbahçe?


Sipas “MundoDeportivo.com,”, Ai ka vendosur të avancojë me planet e tij dhe të garojë në zgjedhjet për presidencën e Barcelonës.

Ai nuk ka dëshirë të operohet dhe gjithashtu beson se me Ronald Araujo dhe me nënshkrimin e sigurt të Eric Garcia, Barça tashmë e ka gjetur zëvendësimin e ri dhe e ardhmja është e garantuar. Kjo është arsyeja pse ai ka marrë vendosmërinë të aspirojë karrigen presidenciale në një kohë veçanërisht të vështirë për klubin e fëmijërisë, një detyrë që madje mund të kombinohet si lojtar, por në një nivel pothuajse simbolik, pasi ai mund të kontribuojë vetëm me përvojën e tij me të rinjtë në dhomën e zhveshjes.

Pique ka kerkuar nga klubi 65 mijë kuti që të mblidhen nënshkrimet për kandidaturën e tij presidenciale. Ai madje ka folur me Carles Tusquets për një ndryshim të lehtë ligjor, pasi lojtarët aktivë nuk mund të jenë presidentë. Por, padyshim, askush nuk dyshon në aftësinë e Pique.

Më tej thuhet se 33 vjeçari vendosi ti hyjë garës pas humbjes nga Bayern Munchen, ku ai u vetë ofrua të largohej nga klubi.

Shperndajeni :
Reklamo Këtu