Ëmbëlsira e radhës: Trekëndësha plot shije

torta

Ja një ide për ëmbëlsirën e radhës:

Përbërësit

1 gote sheqer
4 vezë
1 gote te çajit vaj vegjetal
½ gote te çajit ujë
½ gote te çajit qumësht
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
2.5 gota miell
PËR SOS
1 gote qumësht
1 gote te çajit sheqer
3 luge te gjelles kakao
2 çokollatë


LEXO EDHE: Dreka sot: Tavë me speca të mbushur

Hapat
Fillimisht i përgatisni sosin në temperaturë mesatare. Vezët dhe sheqerin përzieni, pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë me rend.
Glazurën e kekun e derdhni në enë e pjekjes dhe në temperaturë 170 gradë celsius e pjekeni.
Pas ftohjes mund të bëni trekëndësh ose ndonjë formë tjetër. Skajet ia lyeni me kokos dhe e shijoni këtë recetë praktike.

Torta

Shperndajeni :
Reklamo Këtu