Edi Rama: Një pjesë të vaksinave do i’a ndajmë Kosovës

Edi Rama

Edi Rama, ka thënë sot se Shqipëria ka siguruar 500 mijë doza të vaksinës antiCO VID të kompanisë “Pfizer” dhe një pjesë të kësaj sasie e ka premtuar edhe për Kosovën.

Kryeministri i Shqipërisë ka thënë se nuk do t’ia kthejmë Kosovës shpinën as këtë herë dhe se me këto vaksina do vaksinohen punëtorët në QKUK.

LEXO EDHE: Urimi emocionues i vajzës së Jakup Krasniqit në ditëlindjen e tij


“Nuk do t’ia kthejmë shpinën Kosovës duke e lënë në pritje. Nuk ia zgjidhin këtë hall, por do t’i ndihmojnë. Kosovës do t’i dhurojmë një sasi për bluzat e bardha në mënyrë që heronjtë e vijës së parë në Spit alin e Prishtinës të nisin në të njëjtën kohë vaksinimin me heronjtë tanë”, ka thënë Rama.

Shperndajeni :
Reklamo KëtuVR Estate