Alarm për bo mbë në dy avionë të ‘Turkish Airlines’

Turkish

Një alarm për bo mbë u raportua në dy avionë të kompanisë së fluturimit, “Turkish Airline”.

Sipas Milliyet, avionët ndodhen aktualisht në aeroportin e Stambollit dhe ishin gati për të nisur fluturimin drejt Gjermanisë.

Njëri kishte si destinacion Shtutgartin dhe tjetri Mynihun.

Pas sinjalizimit, punonjësit e sigurisë i larguan avionët nga vendi ku ishin gati për nisjen duke i kaluar në një zonë tjetër të sigurt, ku po bëhen kërkimet nga forcat speciale.

LEXO EDHE: Ministrit Arben Vitia po i kërkohet ta mbyllë rreptsisht vendin

Shperndajeni :
Reklamo Këtu