609 raste të reja me virus dhe 13 persona humbën jetën

Lajmi

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 609 raste të reja me Virus.

LEXO EDHE:Labi: Ish-ushtari i UÇK-së bëhet me shtëpi të re

Njoftimi i plotë:

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK
dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.590 mostra
të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të
cilëve rezultojnë 609 raste pozitive.

Brenda 24 orëve janë raportuar 13 raste të vde kjes me SA RS Co V-2 pozitiv.

Rastet e vde kj es janë nga komunat: Suharekë 3 raste (83,76, 68 vjeç), Prizren
2 raste (62, 57 vjeç), Deçan 1 rast ( 70 vjeç), Kamenicë 1 rast ( 63 vjeç), Junik
1 rast (56 vjeç), Mitrovicë 1 rast ( 83 vjeç), Obiliq 1 rast (75 vjeç), Pejë 1 rast
( 66 vjeç), Prishtinë 1 rast (69 vjeç) dhe Vushtrri 1 rast (67 vjeç).

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 350 pacientë derisa numri i përgjithshëm i
të shëruarve deri më sot është gjithsej 21.746 raste, kurse numri i rasteve aktive
është 12.864.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 276 raste, Mitrovicë 53 raste, Gjilan
35 raste, Podujevë 30 raste, Vushtrri 27 raste, Fushë-Kosovë 25 raste, Pejë 23
raste, Skenderaj 19 raste, Ferizaj 17 raste, Drenas 13 raste, Obiliq 12 raste,
Prizren 11 raste, Lipjan 10 raste, Klinë 9 raste, Viti 8 raste, Deçan 7 raste, Istog
7 raste, Suharekë 7 raste, Gjakovë 5 raste, Kamenicë 4 raste, Rahovec 3 raste,
Shtime 3 raste, Junik 2 raste dhe me nga 1 rast komunat Graçanicë, Kaçanik
dhe Mamushë.

Mbuloni gojën dhe hundën me maskë! Mbani higjienën!

Respektoni distancën!.

Shperndajeni :
Reklamo Këtu
Mundësi punësimi në Gjermani